Zeitgeist – Pieniądz rządzi światem

Globalny przekręt finansowy – Miażdżący materiał ujawniający w bardzo przystępny sposób całą prawdę na temat systemu monetarnego, w którym również i TY uczestniczysz.

Film który emitowano w 2008 r. na Planete+ wytykający wady obecnego systemu monetarnego i ukazujący sposób na lepszy świat oparty nie na pieniądzu lecz na zasobach ziemi, którą obecna gospodarka niszczy w zatrważającym tempie.

Peter Joseph, który zdobył sławę za sprawą prowokacyjnych filmów upublicznianych w internecie, bierze tym razem pod lupę sektor bankowy i korporacje. W swoim dokumencie ukazuje mechanizmy funkcjonowania systemu monetarnego i instytucji bankowych. Uświadamia widzom, że długi i bankructwa firm oraz państw są czymś naturalnym w gospodarkach kapitalistycznych. Oprócz tego reżyser demaskuje korupcję, którą trawione są największe światowe korporacje. Pokazuje, jak w interesie wielkich firm manipuluje się społeczeństwami. Zdaniem Josepha sensowną alternatywą dla kapitalizmu jest gospodarka oparta na zasobach naturalnych. Prawdopodobnie jest ona jedyną szansa na poprawę życia ludzi na całym świecie.

 

 

 

Facebook Comments Box