Prof. Horban – Mogą być ciężkie powikłania po szczepionkach

Profesor Horban przyznaje: Mogą być ciężkie powikłania po szczepionkach, w tym zapalenie mózgu!!!

Gościem audycji Radia ZET był profesor Horban. Opowiadał on między innymi o niepożądanych objawach szczepień.

— Tak Bogiem a prawdą, my dopiero będziemy wiedzieli za czas jakiś, jaki będzie odsetek tych ciężkich powikłań — przyznał profesor Horban w Radiu ZET.

— Na 100 proc. to nigdy człowiek nie jest przygotowany, ale szczęśliwie zaczynamy szczepienie etapami, ponieważ nie będziemy mieli szczepionki natychmiast dla wszystkich. Patrzę na listę dostaw, czas dostaw – trzeba będzie, z punktu widzenia przeciętnego człowieka, poczekać — kontynuował.

“Ekspert” przyznał, że na ten moment nie wiadomo czy przeciętny człowiek uzyska dostęp do szczepionki do połowy przyszłego roku. W pierwszej kolejności trafi ona do medyków oraz personelu szpitalnego, następnie do osób starszych.

— Należy być zawsze ostrożnym i wiedzieć, że cokolwiek podamy, może mieć objawy uboczne. Tak Bogiem a prawdą, my dopiero będziemy wiedzieli za czas jakiś, jaki będzie odsetek tych ciężkich powikłań, bo nawet jeżeli ktoś – załóżmy – w trakcie podawania szczepionek dostanie zapalenia mózgu, to może to być spowodowane szczepionką, ale również może być spowodowane jakąś inną przyczyną — powiedział Horban, dodając, że zaleca każdemu zaszczepienie się.

— Z tego zapalenia mózgu wychodzi się całkiem pięknie i bez powikłań – w przeciwieństwie do COVID-u — zapewnił.

 

 

Źródło/przedruk z: ProPolski.pl

 

 

 

Facebook Comments Box