Polskie urządzenie wykrywa COVID-19 w 10 sekund !!!

Polskie urządzenie wykrywa COVID-19 w 10 sekund! Prezydent Duda testuje. To oznacza koniec maseczek?

Polacy położą kres noszeniu maseczek w centrach handlowych czy na lotnisku? Urządzenie polskiej firmy ML System jest w stanie wykryć koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund. “Działa jak alkomat”. Testował go prezydent Andrzej Duda.

Podczas konferencji prasowej w miejscowości Zaczernie prezydent Andrzej Duda zaprezentował najnowszy produkt firmy ML System – producenta i dystrybutora paneli fotowoltaicznych. Autorzy projektu postanowili stworzyć urządzenie pozwalające wykryć COVID-19 z oddechu w ok. 10 sekund.

Prezydent podkreślił, że to urządzenie może ułatwić wielu krajom walkę z koronawirusem, szybszą identyfikacją zakażonych. Prezydent podkreślił także, że stworzenie tego urządzenia w podrzeszowskiej firmie jest wielkim sukcesem.

– To jest naprawdę rewolucja i jeszcze raz chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj właśnie dzieje się w Polsce. Wierzę w to, że wkrótce po badaniach klinicznych, które w najbliższych dniach się rozpoczną, urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji. Mam nadzieję, rozsławi firmę na całym świecie, dlatego że jest to coś, czego do tej pory nie stworzył i nie zaprezentował, o ile mi wiadomo, jeszcze nikt – powiedział Andrzej Duda

Według prezydenta urządzenie zaprojektowane w ML System jest “niezwykłym przykładem innowacyjnej myśli, naprawdę można śmiało powiedzieć, że wręcz genialnym, biorąc pod uwagę, jak do tej pory wygląda diagnostyka koronawirusa”.

Duda sam poddał się testowi

Prezydent by sprawdzić skuteczność tego urządzenia, poddał się testowi na koronawirusa (który wyszedł negatywny) w laboratorium firmy. Potem powiedział, że według niego działa w sposób zbliżony do policyjnego alkomatu.

– Po prostu bierze się to urządzenie, dmucha się w ten otwór, i dosłownie po kilku sekundach na ekranie pojawia się wynik, czy ten test jest pozytywny, czy negatywny, czyli, czy ktoś wydycha koronawirusa, czy też nie – powiedział.

Koniec z maseczkami?

Czy polski wynalazek oznacza mały powrót do normalności? Bo jeżeli w 10 sekund wiemy czy ktoś jest zarażany koronawirusem, to bez sensu jest noszenie maseczki np. na siłowni, galerii handlowej, lotnisku czy w restauracji. Bo jeżeli nie jesteśmy zarażeni tym choróbskiem to i tak nic nie dające maseczki stracą wtedy kompletnie racje bytu.

Pytanie tylko jest takie czy rządzącym na rękę jest powrót do normalności?

 

 

Źródło/przedruk: Korwin24.pl

 

 

 

Facebook Comments Box