Petycja Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach – kontynuacja

Witamy wszystkich Świadomych Ludzi Suwalszczyzny

Jak zapewne już wiecie, nasza petycja Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach odniosła już swój Mały Sukces… J Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki wycofał swoją karygodną interpelację dotyczącą tzw. promocji szczepień na covid-19.
Jak widzimy presja ma sens!
Jednak wycofanie tej haniebnej i perfidnie zaplanowanej interpelacji nie zmieni jednak tendencji i nastawienia suwalskich władz do tematu tzw. „narodowego programu szczepień” i wprowadzenia w przyszłości tych nieszczęsnych i bezprawnych „paszportów medycznych”… czy jak ich tam zwiją.

Jak nie trudno zauważyć suwalski samorząd na czele z Prezydentem Czesławem Renkiewiczem ewidentnie dąży do „wyjścia przed szereg” i jak to się mówi, załapania punktów u pisowskiej władzy. Wydaje nam się, że nieszczęsna interpelacja Przełomca była tylko testem dla lokalnej społeczności i preludium do tego, co „nasz” samorząd może jeszcze nam zafundować.

Pewnie niektórzy z Was powiedzą (pomyślą), że i tak, co ma być to i będzie. L
O tuż nie, nie musi tak być.
Każda władza, każdy reżim boi się ogólnospołecznego sprzeciwu i tzw. pospolitego ruszenia. Oni mają siłę tylko wtedy, gdy mają poparcie w społeczeństwie. Ale jak dowodzi historia, małe, oddolne ruchy społeczne są w stanie skutecznie krzyżować plany totalitarnym zapędom władzy.
Pomijając już historyczne ruchy społeczne, które zmieniały bieg historii świetnym teraźniejszym przykładem na dywersyfikacje działań nieRZĄDu są lokalne grupy i ruchy społeczne tj. Stolik Wolności, Strażnicy Wolności, Pancerni Poznań, WIR Masz Głos, STOP NOP, NEOS i wiele innych. Wszyscy oni robią świetną pro-polską robotę w całym kraj, uświadamiając i edukując społeczeństwo, patrząc lokalnym władzom na ręce, i co najważniejsze starają się blokować zapędy tych, którzy mają chęć tej władzy nadużywać. Skutki tego są różne…, ale najważniejsze, że opór jest widoczny i odczuwalny dla władzy. Nigdy się nie dowiemy, jak sprawy by się potoczyły gdyby tego oporu nie było.

Wracając do wątku naszej suwalskiej petycji informujemy Was, że petycja dalej istnieje i funkcjonuje. Zakładamy, że możliwość składania podpisów będzie jeszcze do 23-05-2021r. Później chcemy ją oficjalnie złożyć w Urzędzie Miasta i domagać się pisemnych i publicznych odpowiedzi i reakcji władz na wszystkie aspekty w niej zawarte.
Petycja przecież nie dotycz tylko tej wrogiej dla społeczności suwalskiej interpelacji p. Przełomca. Punkt pierwszy petycji odnosi się do stosunku i działań władzy krajowej do całościowego tematu szczepień przeciwko covid-19, który bezpośrednio dotyczy także mieszkańców Suwałk.
Wycofanie przez p. Przełomca jego interpelacji nie wyczerpuje więc inicjatywy i celu naszej petycji, więc nie ma powodów i podstaw do jej odwołania. Będziemy domagać się od władz Miasta Suwałk konkretnych odpowiedzi i działań sprecyzowanych w petycji.

W związku z powyższym prosimy Was Kochani abyście nie spoczywali na laurach i kontynuowali nasze wspólne dzieło, które mamy nadzieję, przyniesie efekty w przyszłości. Prosimy i namawiamy Was, abyście informowali o tej petycji i jej celu swoich znajomych, przyjaciół i rodzinę… i zapraszali do poparcia tej inicjatywy poprzez podpisanie petycji. Na tą chwilę mamy blisko 600 podpisów, sporo…, ale jak byłoby cudownie gdyby było ich, co najmniej 1000 lub 2000. Taka liczba nie tylko ładnie wygląda, ale także będzie o wiele ważniejsza i bardziej licząca się w perswazji na władzę.
Może to zabrzmi górnolotnie, ale to, jak się zachowamy teraz definitywnie będzie miało wpływ na to, jak będzie nam się żyło w Suwałkach za miesiąc, za dwa miesiące, za rok za pięć lat. Jesteśmy tego pewni!

Wato przy okazji nadmienić, że ta inicjatywa może w przyszłości przerodzić się w coś większego, coś, co może pomóc żyć nie tylko nam mieszkańcom Suwałk, ale i tym, którzy tu tylko pracują, przyjeżdżają na zakupy czy też odpoczywają.

 

Z uśmiechem na ustach i z pogodną i wiosenną miną pozdrawiamy wszystkich i życzymy Wam, aby każdy Wasz dzień był wyjątkowy i lepszy od poprzedniego.

Petycja do władz Suwałk – Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach

 

Facebook Comments Box