Gubernator Florydy podpisuje dekret zakazujący używania paszportów szczepionkowych

„Nie będziemy mieć obowiązku szczepień przeciwko COVID na Florydzie” – mówi Gubernator Stanu Floryda Ron DeSantis.

TALLAHASSEE – Stolica Florydy – Dotrzymując obietnicy, gubernator Ron DeSantis podpisał w piątek dekret skutecznie zakazujący używania paszportów szczepionek na Florydzie.
Nakaz wykonawczy uniemożliwia jakiemukolwiek podmiotowi rządowemu Florydy wydanie paszportów szczepionkowych w celu udowodnienia, że ​​dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Nakaz zakazuje również firmom na Florydzie wymagania od klientów dostarczenia dokumentacji szczepionki COVID-19 w celu uzyskania dostępu lub usług.

Dekret mówi, że „wymaganie tak zwanych paszportów szczepionki COVID-19 do udziału w życiu codziennym – takim jak udział w wydarzeniu sportowym, wejście do restauracji lub do kina – stworzyłoby dwie klasy obywateli oparte na szczepieniach”.
Zgodnie z zarządzeniem gubernatora szczepienia nie są obowiązkowe na Florydzie, a decyzja o zaszczepieniu jest prywatną sprawą dotyczącymi zdrowia każdego z obywateli.

Po zaszczepieniu, każda osoba otrzymuje kartę Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poświadczającą jej szczepionkę COVID-19. W ubiegłym tygodniu DeSantis powiedział, że podejmie w tej sprawie pilną decyzję wykonawczą.
Zakomunikował także, że „nigdy nie omawiano żadnych nakazów szczepień. Nie będziemy mieć obowiązku szczepień przeciwko COVID na Florydzie ”– powiedział DeSantis w poniedziałek.

Jest oczywiste, że żądanie paszportów szczepionkowych jest całkowicie nie do przyjęcia, aby rząd lub sektor prywatny nakładały na Ciebie wymóg okazania dowodu posiadania szczepionki, aby po prostu móc uczestniczyć w normalnym życiu społecznym.
Rozporządzenie zakazujące paszportów szczepionek jest na tą chwilę tymczasowe i wymagałoby przedłużenia. DeSantis zapowiedział, że będzie również współpracował z organami ustawodawczymi na Florydzie, aby znaleźć trwalsze rozwiązanie w celu ograniczenia stosowania paszportów szczepionek.

Członek Izby Reprezentantów Anthony Sabatini komentując zarządzenie Gubrenatora zapowiedział, że będzie pracował nad wprowadzeniem na stałe tego prawa na Florydzie.
„Ten rozkaz jest natychmiastowy, ale MUSI zostać wprowadzony w życie. Jako przedstawiciel stanowy będę walczył o to, aby to prawo zostało przyjęte jak najszybciej!” – oznajmił Anthony Sabatini.

 

 

Źródło: ClickoRlando.com

 

 

 

Facebook Comments Box