Floryda podpisuje ustawę zakazującą szkołom podawania szczepionek na COVID-19

Normy moralne mówią, że szczepionki muszą być dobrowolne, a studenci mają prawo sami rozsądnie ocenić, że narażają się na większe ryzyko związane ze szczepionką niż z koronawirusem.

TALLAHASSEE, Floryda, 4 maja 2021 r. – W zeszły czwartek (29-04-2021) ustawodawca Florydy uchwalił ustawę regulującą uprawnienia stanowe w sytuacjach nadzwyczajnych, w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia zdrowia publicznego w przyszłości. Między innymi ustawa zakazuje obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów i studentów.

„Cieszymy się, mogąc podpisać przepisy zabraniające paszportów szczepionki COVID-19 na Florydzie. Ani rząd, ani firmy prywatne nie będą w stanie uzależnić twojego udziału w życiu codziennym od dostarczania prywatnych informacji zdrowotnych ”- napisał na Twitterze gubernator Ron DeSantis (R) .

Na początku marca gubernator DeSantis podpisała dekret zakazujący zarówno jednostkom rządowym, jak i firmom wymagania dowodu szczepień. Teraz ustawodawca pomógł przekształcić to w prawo, uchwalając SB 2006 , który wzmacnia zakaz i obejmuje szkoły.

Szkoły na Florydzie już wymagają pewnych szczepień. Jednak Reprezentant Stanowy Tom Leek (R) powiedział, że eksperymentalna terapia genowa na COVID-19 nie ma takiej samej udokumentowanej historii szczepionek, których wymagamy od naszych dzieci w wieku szkolnym. Musimy przyznać, że obawy, co do szczepionek są prawdziwe i zrozumiałe.

Prawo zabrania szkołom, firmom i instytucjom rządowym wymagania świadectwa szczepień. Osoby naruszające mogą zostać ukarane grzywną do 5000 USD.

„Na Florydzie Twój osobisty wybór dotyczący szczepień będzie chroniony i żaden podmiot gospodarczy ani rządowy nie będzie w stanie odmówić Ci usług na podstawie Twojej decyzji” – powiedział gubernator DeSantis .

DeSantis jest pierwszym wybranym urzędnikiem w kraju, który zajął tak twarde stanowisko wobec paszportów szczepionkowych. „Masz prawo uczestniczyć w życiu społecznym i nikt nie ma prawa żądać od ciebie jakichkolwiek zaświadczeń medycznych, gdy chcesz pójście do kina lub np. na mecz” – powiedział Miami Herald .

Ponadto prawo zabrania władzom stanowym i lokalnym wydawania nakazów zamykania firm lub uniemożliwia uczniom osobistego nauczanie w szkołach na Florydzie, z wyjątkiem sytuacji kryzysowych związanych np. z huraganem, i ogranicza wszystkie lokalne sytuacje awaryjne do siedmiodniowych okresów – czytamy w komunikacie prasowym . Gubernator może teraz unieważnić lokalne zarządzenia awaryjne, jeśli niepotrzebnie ograniczają one prawa lub wolności jednostki.

 

 

Źródło: LifeSitenews.com

 

 

 

Facebook Comments Box